Чому після заливки бетону з'явилися тріщини?

Заливка бетону - просте заняття, але тільки на перший погляд. Насправді при неправильному замішуванні бетонної суміші, неправильної заливці або заливці при недоречних погодних умовах, спостерігається таке явище, як поява тріщин, при чому, воно не змушує себе довго чекати. 

Тому в цій статті хотіли б більш детально розповісти про причини появи тріщин для того, щоб ви не зіткнулися з такими проблемами на власному досвіді.

Причина 1: неправильне співвідношення компонентів суміші

Однією з найпоширеніших причин є використання більшого обсягу води, ніж належить. Це може бути пов'язано з кількома причинами:

  1. незнання правил змішування компонентів бетонної суміші;
  2. додавання більшого обсягу води для отримання більш текучої текстури суміші.

Обидві причини несуть за собою наслідки: отримання менш міцної бетонної поверхні і утворення тріщин. 

Робимо висновок, що точне дотримання пропорцій компонентів грає важливу роль в заливці бетону. 

Причина 2: швидка втрата вологи

Відомо, що час висихання свіжоукладенної бетонної суміші відбувається протягом місяця (до 30 днів). І щоб досягти правильного рівномірного її висихання необхідно забезпечити достатній рівень вологи. На жаль, далеко не всі звертають увагу на цей пункт, через недотримання якого тріщини можуть з'явитися практично відразу. Особливо важливі перші 3 дні після заливки. Насправді сам бетон виділяє молочко, якого при нормальних умовах достатньо для правильного висихання бетонної суміші, але якщо повітря занадто сухе або погода вітряна, або температура повітря висока, то бетон необхідно додатково зволожувати водою.

Причина 3: невідповідні погодні умови

Як і багато інших будівельних матеріалів, бетон вимагає відповідних погодних умов під час заливки. Ідеальними умовами є:

  • температура повітря близько 20 градусів Цельсія;
  • відсутність будь-яких опадів;
  • помірна волога;
  • вечірній або ранковий час доби.

Звичайно, якщо чекати відповідного дня для заливки бетону, то будівництво стане дуже і дуже повільним процесом. Тому, сьогодні існують різні добавки, які вмішуються в бетонну суміш і заливають її і в вітряну, і в жарку, і в холодну погоду. Такі добавки називаються пластифікаторами. 

Примітка: під час дощу все-таки заливати бетон не варто. 

 

Що стосується вибору пластифікатора, то звертаємо Вашу увагу на матеріал високої якості Teknoflow Super, який проводитися на основі нафталінсульфоната, підвищує пластичність бетону і істотно впливає на його якість. 

Пластифікатор Teknoflow Super(Текнофлоу Супер)

Суперпластифікатор на основі нафталинсульфоната, покращує пластичність і міцність бетону