Для чого потрібен хімічний анкер

До недавніх пір металеві кріплення були найміцнішими і якісними виробами. Але з часом їх витіснив хімічний анкер, який вважається більш надійним кріпленням і більш зручним у використанні. Хім. анкер надійно фіксує анкерні Штифти, Болти, арматуру та інші елементи не тільки в повнотілий матеріал, але і в пустотілий, тим самим охоплює більш широкий ряд застосування. 

Де використовують хімічний анкер

Хімічний анкер має дуже широкий ряд застосування. Його використовують:


  • при установці арматури
  • при установці сполучних стрижнів
  • при фіксації ін'єкційних пакерів
  • при фіксації анкерних болтів
  • при фіксації штифтів
  • при монтажі труб і сантехніки
  • при приклеюванні всіляких будівельних матеріалів.
     

Хімічний анкер використовують для кріплення елементів в такі матеріали, як бетон, пустотіла і повнотіла цегла. 
 

Які області застосування хімічних анкерів

Хімічні анкери широко використовуються, як при дрібному ремонті (кріплення декоративних елементів, меблів, перил та інше), так і при масштабних будівництвах, наприклад, для кріплення ліфтового обладнання, для кріплення колон, балконів, для кріплення промислового обладнання, для скріплення бетонних або металевих балок, для будівництва мостів і тд. Природно, Хімічні анкери, які використовуються для великих будівельних робіт повинні мати більш високі характеристики міцності, ніж хім. анкери для дрібних ремонтних робіт.

Як виглядає хімічний анкер

Зазвичай хімічний анкер поставляється в картриджах, всередині якого знаходитися спеціальний тиксотропний склад. Хіманкер складається з двох компонентів, які з'єднуються під час проходження через статичний змішувач при натисканні на картридж. Рекомендується не використовувати перші 10 см матеріалу. Для більш зручного нанесення хімічного анкера рекомендується використовувати спеціальний механічний пістолет, як на фото.
 


 

Скільки сохне хімічний анкер

Залежно від різновиду хімічного анкера він схоплюється за 7-15 хвилин. Час повного затвердіння відбувається протягом 7 днів, але навантажувати Анкерний елемент можна вже через 1-2 години, в залежності від температури навколишнього середовища.

Існують хіманкери на основі поліефірів, наприклад, Teknobond 400P і на основі синтетичної епоксиакрилатної смоли, наприклад, Teknobond 401S або Teknobond 401W. 

Teknobond 400P схоплюється на кілька хвилин швидше, але і міцність його трохи нижче, ніж у Teknobond 401S  і Teknobond 401W

Хімічні анкери Teknobond пастоподібні, не сповзають поверхонь, відрізняються високою адгезією - від 3 МПа. Химанкеры Tekno виробляється відповідно до стандарту TS EN 1504-6.

Хімічний анкер Teknobond 400 P(Текнобонд 400 P)

Двокомпонентний тиксотропний швидкосохнучий хімічний анкер на основі поліефірної смоли

Механічний пістолет для картриджів 345 мл

Механічний пістолет для рівномірного видавлювання клейового складу або епоксидної смоли з картриджу

Хімічний анкер Teknobond 401 W(Текнобонд 400 W)

Вологостійкий тиксотропний швидковисихаючий хімічний анкер на основі синтетичної епоксіакрілатной смоли

Хімічний анкер Teknobond 401 S(Текнобонд 400 S)

Двокомпонентний швидкотвердіючий тиксотропний хімічний анкер

Механічний пістолет для картриджів 410 мл

Механічний пістолет для рівномірного видавлювання клейового складу або епоксидної смоли з картриджу