У кожному житловому приміщенні є кімнати з підвищеною вологістю. Такими є ванні кімнати, кухні, балкони, а також комори кімнати, так як вони дуже часто не опалюються через що і сиріють. Для того, щоб такі приміщення служили десятками років, необхідно обробляти поверхні гідроізоляційними матеріалами. У цій же статті розповімо, чим обробити вертикальні поверхні в ванних кімнатах.
Гідроізоляційний матеріал для ванних кімнат може бути у вигляді як обмазувальних сумішей, так і проникаючих. Але найчастіше майстри вважають за краще використовувати обмазувальний гідроізоляційний матеріал на цементній основі з полімерними добавками (останні впливають на еластичність, міцність і зносостійкість матеріалу).
Наприклад, полімер-цементна суміш для гідроізоляції Teknomer 200 EX підходить для застосування у ванних кімнатах, душових кімнатах, а також спа комплексах з басейном, включаючи приміщення з високими температурами, як сауни. Також матеріал підходить і для зовнішнього застосування, але в такому випадку рекомендується додатково покривати гідроізоляційний шар фінішним покриттям.
Що стосується поверхонь, на які можна наносити Teknomer 200 EX, то до них відносяться: бетон, стяжка, цегла і штукатурка. Звичайно, що кожен з цих матеріалів повинен бути рівним і міцним.
Як правильно обробляти стіни ванної кімнати?
Стіни ванних кімнат вимагають обов'язкової обробки, особливо ті поверхні, які постійно стикаються з краплями води, як поверхні навколо умивальника, душової системи або ванною чаші. В іншому випадку, ці місця почнуть поступово насичувати вологу, сиріти, в результаті чого там будуть утворюватися шкідливі для людини речовини, як грибок.
Перед нанесенням перевіряємо поверхню на міцність і відсутність будь-яких відколів або нерівностей. Також видаляємо жир, пил, бруд та інші речовини, які впливають на якість матеріалу і його адгезію.
Для нанесення необхідно замішати матеріал в чистій ємності з водою в такій пропорції, яка написана на упаковці. Підготовка робочої суміші "на око" може привести до неякісного нанесення матеріалу і його відшарування або розтріскування в подальшому.
Гідроізоляція наноситься декількома способами: щіткою, валиком або механічним розпилювачем. Гідроізоляційний етап виконується не поспішаючи в 2 шари, які повинні повністю просохнути перед початком виконання облицювальних робіт. Зазвичай час висихання якісного гідроізоляційного матеріалу - до 7 днів.
Вибирайте тільки якісні матеріали від перевірених виробників, за допомогою яких ви забезпечите собі зносостійкий красивий ремонт.
Двокомпонентна еластична гідроізоляційна суміш на основі емульсійного полімеру і спеціальних добавок
Ізоляційна еластомерна стрічка з поліестеровою сіткою для герметизації будівельних швів